Du mangler Flash.

Aktiv! » Aktivist-nytt » Seminar og lokallag på Steinkjer

Seminar og lokallag på Steinkjer

Foto: Eline Sørhøy

Foto: Eline Sørhøy. Stor versjon.

Del på Facebook

Bilder
Aksjonsforberedelser. Foto:Eline Sørhøy

Aksjonsforberedelser. Foto:Eline Sørhøy
Stor versjon.

Gunnar Viken ble møtt med krav om å verne kystregnskogen i Nord-Trøndelag. Foto: Eline Sørhøy

Gunnar Viken ble møtt med krav om å verne kystregnskogen i Nord-Trøndelag. Foto: Eline Sørhøy
Stor versjon.


Skrevet av: Ingeborg Fossestøl. Publisert: 06.06.2009 Sist endret: 06.06.2009

5.-6. juni gikk vårens fylkesseminar i Nord-Trøndelag Natur og Ungdom av stabelen, og det ble en vellykket og innholdsrik helg!

I løpet av helgen fikk deltakerne høre innledninger om viktige miljøsaker, lokale såvel som nasjonale. Det ble snakket om oljeboring i Lofoten og Vesterålen, om naturmangfold og viktigheten av å ta vare på det, om kollektivtrafikk og om lokallagarbeid.

Og det var ikke bare foredrag som sto på programmet. Fylkesordfører i Nord-Trøndelag, Gunnar Viken, tok turen til seminaret, og han ble møtt med krav om å få på plass en helhetlig verneplan for det som er igjen av den verdifulle kystregnskogen i fylket. Han kunne dessverre ikke si noe sikkert om verneplanen, men han lovet å henge opp plakaten han fikk overrakt på kontoret sitt, så da blir han stadig vekk minnet om den viktige jobben han har å gjøre.

Underskriftssamling ble det også tid til. Godt over 100 undersrifter mot oljeboring i Lofoten og Vesterålen ble samlet inn. Med andre ord var helgen svært vellykket, og den ble avsluttet på best tenkelige vis: Oppstart av Steinkjer Natur og Ungdom. Nå har Nord-Trøndelag Natur og Ungdom fire aktive lokallag, og de er klare til å fortsette kampen mot forurenserne!

Siste pressemeldinger

Hva skjer?

Kalender

2010: September:

Oktober:

November:

Om Natur og Ungdom

Natur og Ungdom er en miljøvernorganisasjon for ungdom. Vi har over 7000 medlemmer fordelt på mer enn 80 lokallag over hele landet. Lokallagene i Natur og Ungdom jobber med miljøproblemene der de bor. Du kan bli medlem her

Ledige stillinger

Natur og Ungdom har for tiden ingen ledige stillinger.