klikk for mer info!
Aktiv! » Aktivist-nytt » Underskriftstips

Underskriftstips

. Stor versjon.


Skrevet av: Elin Østvik. Publisert: 11.08.2009 Sist endret: 18.08.2009

Her er et tips til hvordan du kan samle mange underskrifter for et oljefritt Lofoten og Vesterålen!

Halden NU har sendt oss dette tipset om hvordan man kan samle mange underskrifter på en morsom måte. De anbefaler det særlig til folk som bor på steder der mange ikke er så opptatt av Lofoten og Vesterålen, men det fungerer nok overalt!

Tips fra Halden:
Vi kjøpte inn godterifisk (f.eks sursild) og la dem i to glassboller. I den ene helte vi masse olje (bruk noe svart, f.eks sukkerkulør) og i den andre var det ren fin fisk. Vi gikk bort til folk og spurte om de ville ha fisk med eller uten olje. De fleste ville såklart ha uten olje, så da "måtte" de på en måte skrive under også!

Underskriftsark og flere tips finner du her. Har du tips på hvordan andre lokallag kan samle flere underskrifter? Da vil vi gjerne høre dem!


Bildegalleri fra Flickr

Siste pressemeldinger

Hva skjer?

Kalender

Om Natur og Ungdom

Natur og Ungdom er en miljøvernorganisasjon for ungdom. Vi har over 7000 medlemmer fordelt på mer enn 80 lokallag over hele landet. Lokallagene i Natur og Ungdom jobber med miljøproblemene der de bor. Du kan bli medlem her