Turné for bedre kollektivtrafikk i Agder
I uke 17 reiser Natur og Ungdom på en turné i Agder-fylkene for å sette fokus på at kollektivtrafikken her må forbedres. Vårt hovedkrav er at det blir innført månedskort til ungdom og studenter til 200 kr.
Her er foreløpig turneplan, og oppdateringer vil skje kontinuerlig. Vil du at vi skal komme innom din kommune? Har du en aksjon du vil at vi skal gjennomføre? Ikke nøl med å ta kontakt!
27.april: er vi i Risør og har stand på Risør Videregående Skole og på ettermiddagen blir det aksjon.
28.april: befinner vi oss i Arendal. Her blir det ekstraordinært årsmøte for Aust-Agder NU med suppleringsvalg av fylkesstyret og deretter konsert.
29.april: drar vi til både Flekkefjord og Lillesand.
30.april: er vi i Kristiansand og har dagsseminar om samferdsel/kollektivtrafikk, har aksjonsverksted og det blir konsert på kveldstid.
1.mai: arrangerer vi 1.mai-tog i Kristiansand og Arendal.
For mer informasjon ta kontakt med Mailiss (mailiss@nu.no eller 98890063) eller Lina Kristine (linakristine@nu.no/90777662)
Du kan også allerede nå gi beskjed til en av oss om du vil være med på noe av det som skjer!





