klikk for mer info!
Om oss » Arrangementer » Sommerleir » Energirevolusjon 2010 » Jordbruks- og internasjonalgruppe

Jordbruks- og internasjonalgruppe

. Stor versjon.


Skrevet av: Mailiss Solheim. Publisert: 08.06.2010 Sist endret: 23.07.2010

Har kommer mer info om hva som skjer på jordbruks- og internasjonalgruppen på årets sommerleir.

Den globale matkrisa har fått langt mindre oppmerksomhet enn finanskrisa, men har katastrofale følger for mange millioner mennesker på mange steder i verden. I 2009 rundet antallet mennesker i verden som lever i ytterste fattigdom én milliard, og på tross av fagre ord fra statsledere på internasjonale matkonferanser er det lite som tyder på at trenden vil snu med det første. Samtidig produserer vi i vår del av verden maten vi spiser på måter som utarmer matjorda og truer hele økosystemer. Store internasjonale organisasjoner som WTO og EU får stadig større makt på bekosting av enkeltland, og har gjennom avtaler som CAP, AoA og NAMA avgjørende betydning for at denne utviklingen fortsetter. På Internasjonal gruppe på sommerleir kan du finne ut hva alle forkortelsene står for, og hva som må til her i Norge og resten av verden for å få til miljøvennlig matproduksjon og en mer rettferdig fordeling.

 

Mandag:

19-20: bli kjent

20-21: introduksjonsforedrag

 

Tirsdag:

Denne dagen blir det utflukt til en biodynamisk gård på Jæren. Her skal vi få omvisning og det blir tid til å slappe av i solen og bade.

 

Onsdag:

12-13: internasjonalt jorbruk og WTO

13-14: lunsj

14-15: Norsk jordbruk vs internasjonalt

15-16: EU - hva er greia og hva mener Natur og Ungdom.

 

Torsdag:

11.30-13.00: Handelsspillet

Siste pressemeldinger

Hva skjer?

Kalender

Om Natur og Ungdom

Natur og Ungdom er en miljøvernorganisasjon for ungdom. Vi har over 7000 medlemmer fordelt på mer enn 80 lokallag over hele landet. Lokallagene i Natur og Ungdom jobber med miljøproblemene der de bor. Du kan bli medlem her